Podróże

Gdzie warto wybrać się na jarmark świąteczny?

Dezember 11, 2016
punch-1866176_1920

Tym razem przenosimy się ze słonecznej Majorki do klimatycznego Drezna, czyli do naszych zachodnich sąsiadów. To właśnie w Dreznie co roku ma miejsce Striezelmarkt – jeden z najstarszych i najbardziej znanych jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech. Jego początki sięgają 1434 roku.

Już od ostatniego tygodnia listopada  możecie poczuć tu wyjątkowy klimat zbliżających się świąt. Piękne oświetlenie, zapach grzanego wina i świątecznych wypieków oraz tysiące pomysłów na prezenty dla bliskich.

Oprócz głównego jarmarku, warto wybrać się również na Weihnachtsmarkt an der Frauenkirche, który znajduje się w samym sercu Drezna.

5

1

2

3

4

Do Drezna można dojechać bezpośrednio z Wrocławia, między miastami kursuje pociąg o nazwie Trilex. Z głównej stacji kolejowej można spacerkiem przejść wzdłuż Prager Straße na końcu której rozpoczyna się Striezelmarkt. Na jarmarku znajdziecie grzane wino w wielu smakach. Zdecydowanie polecam Glühwein mit Apfel und Zimt, czyli grzane wino z jabłkiem i cynamonem.

punch-1866176_1920

Amatorzy słodyczy również nie będą czuć sie zawiedzeni. Prażone migdaly,  prażone orzechy, Stollen (drożdżowa strucla bożonarodzeniowa), banany i jabłka w polewie czekoladowej i wiele, wiele innych.

christmas-stollen-1084954_1920

Na dzieci czekają tu również inne świąteczne atrakcje takie jak: domek z pierników, dom bajek, domek ludzika wykonanego z suszonych śliwek, świąteczna piekarnia, teatr lalek przy kalendarzu adwentowym oraz skrzacie kino.

6

7

8

9

10

Po spacerze przez główne jarmarki bożonarodzeniowe warto wybrać się jeszcze na Augustus Brücke, aby zobaczyć piękną, wieczorną panoramę Drezna:

12

You Might Also Like

  • Wygląda przepięknie! 🙂 Istnieje duże ryzyko wydania sporej części gotówki na takim jarmarku. 🙂
    Pozdrawiam świątecznie!
    Asia Bogielczyk

  • Taki wpis był mi potrzebny. Zastanawialiśmy się zimą gdzie wybrać się na prawdziwy jarmark świąteczny. Myśleliśmy o Berlinie. Ostatecznie stwierdziliśmy, że poczekamy jeszcze rok, bo córka jest jeszcze za mała. Ale w tym grudniu na pewno się wybierzemy i już wiem dokąd 🙂 Dzięki!