Podróże Życie na Majorce

Kiedy najlepiej wybrać się na Majorkę? Klimat i pogoda

Januar 29, 2017
2_marzec-kwiecien-4

Wybór najodpowiedniejszej pory na odwiedzenie Majorki zależy w znacznej mierze od indywidualnych preferencji co do sposobu spędzania wolnego czasu. Osoby ceniące sobie piesze wędrówki po górach i opustoszałe plaże z pewnością docenią szczególny urok Majorki wczesną wiosną. Natomiast dla miłośników wysokich temperatur i kąpieli w morzu okres od czerwca do października będzie idealną porą na wyjazd.

Poniżej znajdziecie informacje na temat pogody na Majorce w poszczególnych miesiącach.

Styczeń – Luty

Zima na Majorce nie jest tak dokuczliwa jak w wielu innych miejscach w Europie, w tym również w Polsce, gdzie poziom temperatury i światła dziennego drastycznie spada. Klimat na Majorce jest znacznie łagodniejszy, co sprawia ze bardzo rzadko temperatury spadają tu poniżej 5 stopni. Zdarzają się dni ciepłe i słoneczne, gdy można posiedzieć w sweterku i poopalać twarz w słońcu . Jednak wieczory są już w tych miesiącach zimne, co dodatkowo potęguje wysoka wilgotność powietrza. W wyższych partiach gór Sierra de Tramuntana może spaść śnieg, co jednak nie jest zbyt odczuwalne na południu wyspy. Styczeń i luty mogą zaskoczyć nas przyjemną pogodą, jednak nie możemy oczekiwać w tym okresie zbyt wysokich temperatur, ponieważ są to najchłodniejsze miesiące w ciągu całego roku.

Ciekawostka: Druga połowa lutego to czas kwitnięcia migdałowców, co nadaje wyspie niepowtarzalnego uroku. Majorka staje się od tego czasu zielona i ta faza trwa aż do początku lata.

Srednia temperatur w styczniu / lutym – 15 stopni (w dzień), 4 stopnie (w nocy)

1_styczen-0

Marzec – Kwiecień

Marzec i kwiecień to okres, w ktorym bujnie kwitną drzewa i krzewy owocowe. Temperatury w ciągu dnia robią się coraz przyjemniejsze (17-19 stopni), co powoli zachęca turystów, a zwłaszcza miłosników górskich wędrówek i kolarzy, których wczesną wiosną spotkać można na wielu trasach.

Majorka w porze wiosennej to idealne rozwiązanie dla osób szukających spokoju i relaksu. Należy jednak pamiętać, że noce i poranki wciąż sa zimne.

Marzec – 18 stopni (w dzień), 6 stopni (w nocy)

Kwiecień – 20 stopni (w dzień), 8 stopni (w nocy)

2_marzec-kwiecien-4

2_marzec-kwiecien

Maj – Czerwiec

Maj to miesiąc, w którym można już w pełni cieszyć się śródziemnomorskim klimatem panującym na Majorce. Oczywiście, w maju mogą przytrafić nam się jeszcze pojedyncze deszczowe dni z maksymalną temperaturą powietrza w okolicach 20°C. Jednak z dużym prawdopodobieństwem będziemy mogli też nacieszyć się piękną słoneczną pogodą i temperaturą dochodzącą w godzinach popołudniowych nawet do 30°C. Noce na Majorce w maju są już ciepłejsze niż w poprzednich miesiącach ze średnią temperaturą minimalną 13-15°C. Na kąpiele w morzu trzeba będzie jednak jeszcze trochę poczekać, ponieważ temperatura wody wciąż jest niska i wynosi ok. 17°C.

Maj – 20-25 stopni (w dzień), 13 stopni (w nocy)

Czerwiec jest według mnie wymarzonym miesiącem na zaplanowanie urlopu na Majorce. W czerwcu możemy spokojnie liczyć na wspaniałą pogodę, bezchmurne niebo i słońce, które w tym miesiącu świeci przez ponad 10 godzin dziennie. Ponadto nie ma tam jeszcze uciążliwych upałów. Na początku miesiąca na Majorce maksymalna temperatura w ciągu dnia przekracza 25°C, pod koniec miesiąca jest to przeważnie nieco powyżej 30°C. Noce są przyjemne i ciepłe. W czerwcu opady deszczu są bardzo, bardzo rzadkie a temperatura wody okolo 22°C zachęca do kąpieli w morzu.

Czerwiec – 25-30 stopni (w dzień), 18 stopni (w nocy)

SAMSUNG CAMERA PICTURES

3_maj-czerwiec-2

Lipiec – Sierpień

Lipiec na Majorce to gwarancja pięknej pogody. Słoneczne, gorące, bezdeszczowe dni i ciepłe noce. Temperatura w lipcu często przekracza 30 stopni. Jest to idealny okres na letnie wakacje.

Lipiec – 30 stopni (w dzień), 19 stopni (w nocy)

Sierpień jest najgorętszym miesiącem w roku, kiedy to temperatury nierzadko przekraczają 35 stopni. Jest to rowniez miesiąc, gdzie na Majorkę przyjeżdza najwięcej turystów, więc z trudem można wtedy znaleźć zaciszne miejsce na plaży.

W tym miesiącu szczególnie powinno przestrzegać się hiszpańskiej siesty i w godzinach południowych i wczesnopopołudniowych unikać bezpośredniego przebywania na słońcu. Pogodę w sierpniu opisać można w 3 słowach: gorąco, sucho, gorąco!

Sierpień – 32 stopni (w dzień), 21 stopni (w nocy)

4_lipiec-sierpien-2

Wrzesień

Wrzesień  jest miesiącem, w którym temperatura jest w dalszym ciągu na tyle wysoka, że można w pełni korzystać z uroków lata. Plażowanie, pływanie, nurkowanie, to nadal główne atrakcje turystów we wrześniu.

Temperatury powietrza wynoszą w tym czasie około 27-28° C w dzień i około 18-19° C w nocy. Temperatura wody na początku września jest bardzo wysoka, z końcem miesiąca zaczyna się obniżać lecz nadal jest przyjemnie ciepła. We wrześniu mogą się już zdarzyć pojedyncze pochmurne dni, ale jest to raczej sporadyczne i najczęściej wrzesień przywita nas bezchmurnym niebem.

Wrzesień – 28 stopni (w dzień),  18 stopni (w nocy)

5_wrzesien-1

Październik – Listopad

Jesienne wyjazdy na Majorkę są nadal dość komfortowe, gdyż temperatura w dzień jest jeszcze wysoka, a zwiedzający mogą nadal cieszyć się dniem spędzonym na plaży bez obawy, że zmarzną. Jednak noce i wieczory są już w tym czasie dużo chłodniejsze. Również poziom opadów na przełomie października i listopada jest najwyższy. Jesień to na pewno dobry czas dla tych, którzy lubią wypoczywać bez tlumów.

Październik – 24 stopnie (w dzień), 13 stopni (w nocy)

Listopad – 19 stopni (w dzień), 9 stopni (w nocy)

6_pazdziernik-listopad

Grudzień

Grudzień to na Majorce miesiąc wilgotny i chłodniejszy. Nocą temperatura powietrza może spadać do okolo 5°C. W ciągu dnia jest dużo cieplej, w pierwszej połowie miesiąca z maksymalnymi temperaturami powyżej 15°C. W słońcu ,w godzinach popołudniowych może być nadal calkiem przyjemnie.

Grudzień –  15 stopni (w dzień), 6 stopni (w nocy)

7_grudzien-2

You Might Also Like

 • Dobrze to wiedzieć, kiedy będę planował wycieczkę na Majorkę. Jeśli będę ją planował. Mam szczerą nadzieję, że to „kiedyś“ nastąpi 🙂

  • happyabroad.eu

   Polecam! Piękna wyspa, która o każdej porze roku ma sporo do zaoferowania 🙂

 • Wycieczka marzeń ;D Może kiedyś będzie mnie stać 😉

  • happyabroad.eu

   Tak, Majorka jest cudna! Ale taki wyjazd wcale nie musi sporo kosztować! Wystarczy odpowiednio wcześnie zarezerwować lot a noclegu poszukać na airbnb lub na couchsurfingu. Polecam! 🙂

   • Czyli generalnie jaki to jest wydatek?

    • happyabroad.eu

     Loty Ryanairem z Warszawy można upolować już za 179 zł (w maju, cena za lot w jedną stronę) a w sierpniu za 249 zł. Ceny za fajny pokój/ apartament w airbnb zaczynają się od 23 € / noc. A noclegi za pośrednictwem couchsurfingu sa oferowane za darmo 🙂 jednak couchsurfing działa troszke inaczej, bardziej jako wymiana kulturowa, warto pamiętać też o drobnym prezencie dla goszczącej nas osoby.

 • Agnieszka Kubacka

  Maj-czerwiec to idealna pora dla mnie. Wiem już kiedy jechać, więc teraz wystarczy uzbierać fundusze na taką podróż 😉

  • happyabroad.eu

   Ja też zdecydowanie uwielbiam tą porę 🙂

 • Bardzo bym chciała znaleźć się kiedyś na Majorce, gdy wszystko tak pięknie kwitnie 🙂