Podróże

FUERTEVENTURA – Co warto zobaczyć? Kiedy jechać?

Februar 19, 2017
windmill-1456280_1920

Fuerteventura – na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie dzikiej i wciąż nie do końca odkrytej wyspy. Już sam widok z okna samochodu dostarcza nam ciekawych scenerii. Ma się wrażenie, jakby przejeżdżało się przez środek pustyni.

Lubię Fuerteventurę. Za jej niekończące się plaże, błogi spokój i pustynny charakter. Przez cały rok panuje tutaj dobra pogoda do wypoczynku. Deszcz to rzadkość.

O czym warto wiedzieć wybierając się tam na urlop?

4

POGODA  

Sezon turystyczny na Wyspach Kanaryjskich trwa praktycznie przez cały rok, a jego szczyt przypada oczywiście na miesiące letnie – czerwiec, lipiec i sierpień. W tym czasie panują tu najwyższe temperatury a gwarancja dobrej, bezdeszczowej pogody jest niemal stuprocentowa. W sierpniu i wrześniu woda w oceanie jest najcieplejsza. Szczyt sezonu to jednak niewątpliwie największy tłok w kurortach i na najpopularniejszych plażach oraz wyższa cena samego wyjazdu.

Wakacje poza sezonem.
My postanowiliśmy wybrać się na Fuerteventurę poza sezonem – na początku listopada. To była dla nas nie tylko szansa na oderwanie się od szarej codzienności i kiepskiej jesiennej pogody w kraju, ale również okazja by mieć na miejscu więcej spokoju.

Poza szczytem sezonu można co prawda trafić na opady, zwłaszcza na początku jesieni czy zimą, rzadko jednak pada kilka dni z rzędu. Urlop poza sezonem jest idealny dla osób aktywnych, nastawionych na zwiedzanie czy uprawianie sportów wodnych – temperatura wody nawet zimą pozwala na kąpiele.

WIATR

To prawda, że na Fuerteventurze wieje przez cały rok. Sezon bardziej wietrzny to okres od  marca do września.  Apogeum wiatrowe przypada zawsze na 3 miesiące letnie: czerwiec, lipiec i sierpień. W tym czasie wiatr jest niemal codziennie przez 24 godziny na dobę.

Zima i późna jesień od października do lutego to czas, kiedy na wyspie nie wieje już tak mocno.

5

0

GŁÓWNE OŚRODKI WYPOCZYNKOWE

Najważniejsze ośrodki turystyczne Fuerteventury to Corralejo na północy, Caleta del Fuste i Costa Calma w środkowej części wyspy oraz Morro Jable na południu. O ile w Corralejo i Caleta del Fuste spotkamy głównie turystów anglojęzycznych, to w Costa Calma i na południu przeważa język niemiecki… Wszystkie kurorty zapewniają turystom wiele atrakcji oraz możliwość plażowania. Morro del Jable posiada piękną, długą na kilka kilometrów i szeroką plażę ze złotym piaskiem. Blisko stąd do wioski Cofete położonej nad Playa de Cofete – jednym z ciekawszych miejsc Fuerteventury. Plaża przy Costa Calma jest również szeroka i piaszczysta oraz blisko stamtąd do Playa de Sotavento – laguny o cudnym, turkusowym kolorze.

Na zdjęciu poniżej laguna na Playa Sotavento

3

PLAŻE

Łączna długość wszystkich plaż Fuerteventury to ok. 200 km. Większość plaż położonych jest na wschodnim wybrzeżu wyspy. Plaże Fuerteventury oceniane są jako jedne z najlepszych w Europie. Nakręcono tu wiele filmów promujących Wyspy Kanaryjskie.

Najciekawsze z nich:

Playa Sotavento

Jedna z najdłuższych plaż na wschodzie wyspy, położona w okolicach miejscowości Costa Calma. Atrakcyjności dodaje jej tworząca się tam laguna, w której poziom wody potrafi zmieniać się kilkukrotnie w ciągu dnia. Osobiście jest to moja ulubiona plaża 🙂

Cofete

Otoczona górami i trudno dostępna. Idealne miejsce na samotny odpoczynek z widokiem na Atlantyk. Znajduje się na południu wyspy na półwyspie Jandía. Aby tam dojechać trzeba pokonać żwirową, krętą i wąską drogę, która zapewnia niezapomniane widoki.

Las Grandes Playas de Corralejo

Wszystkie plaże należące do Grandes Playas de Corralejo, w północnej części wyspy, zaskoczą najbardziej wymagających turystów. Jest to kilka mniejszych i wiekszych plaż o drobnym, białym  piasku i niesamowicie błękitnej wodzie.

Na zdjęciu poniżej Playa Sotavento

2

Na zdjęciu poniżej Playa w Morro Jable

1

SPORT NA FUERTEVENTURZE

Fuerteventura jest znana na całym świecie z doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing, surfing, kiteboarding, żeglarstwo czy nurkowanie. Jest również doskonałym miejscem do wielu sportów uprawianych na lądzie, takich jak kolarstwo czy piesze wędrówki.

Dzięki długim, szerokim na kilka kilometrów plażom z wysokimi falami, Fuerteventura nazywana jest często ¨europejskimi Hawajami¨. Mówi się, że w Europie nie ma drugiego takiego miejsca z tak idealnymi do uprawiania surfingu falami. Jednym z ulubionych miejsc dla miłośników sportów wodnych jest Playa de Sotavento i położony przy niej Hotel Melia Gorriones.

Fuerteventura  to także wymarzone miejsce do nurkowania.

Z kolei miłośnicy kolarstwa, pieszych wędrówek, jazdy quadem czy moto-crossu znajdą tu doskonałe warunki przyrodnicze i pogodowe do uprawiania swojego ulubionego sportu. Wycieczki na quadach lub jeepem, zdobywanie wulkanów i jazda przez tereny pustynne sprawiają, że wakacje staną się przygodą.

6

You Might Also Like

 • Wygląda rajsko

  • happyabroad.eu

   Tak to raj na ziemi.. i to w Europie! 🙂

 • Matko jak tam cudownie!:) Mam nadzieję, że niedługo się tam wybiorę:)
  Pozdrawiam!

  • happyabroad.eu

   Polecam gorąco! 🙂

 • Artur Gołębski

  REWELACJA!!! kolorki,dobry tekst,az chciało by się tam być 😉

  >>> http://www.waszfotograf.com.pl

 • Roman Sidło

  Kapitalne zdjęcia. Niesamowicie pobudzają wyobraźnię, zwłaszcza w taki dzień jak dzisiaj 🙂 świetny wpis.

 • Jedna z wysp z mojej listy planów podróżniczych. 🙂 Przydatny wpis dla kogoś, kto wybiera się tam pierwszy raz.

 • Zamarzyłam, żeby tam pojechać 🙂 Jak tam wygląda to cenowo poza sezonem?