Podróże Życie na Majorce

Majorka dla początkujących część 1 (wschodnie i północne wybrzeże)

November 20, 2016
7 (143)

Majorka – największa z wysp archipelagu Balearów – jest bardzo różnorodna. Aby móc szczegółowo ją opisać, podzieliłam wyspę na 4 części.

Wschodnie wybrzeże to pasmo turkusowych zatoczek, od Cala Marmols na południowym wschodzie po Cala Mesquida na przeciwległym końcu. Każda zatoczka jest inna, ale wszystkie zachwycają turkusowym kolorem wody. Główne miejscowości turystyczne to Porto Cristo i Cala Millor. Do większości plaż dość łatwo dojechać samochodem, ale są też miejsca bardziej ukryte, jak Cala Varques czy Cala Marmols, gdzie minimum półgodzinny marsz po skalnych ścieżkach jest nieunikniony. Ale warto, bo widoki nieraz zapierają dech.

Do ulubionych przez mieszkańców Majorki zatoczek należą: Cala Varques, Es Calo des Moro i S”Amarador. Są to miejsca położone z dala od turystycznego zgiełku.

Cala Varques:

DSC_0215

varques3

varques4

Es Calo des Moro:

calodesmoro2

calodesmoro3

calodesmoro1

S‘Amarador:

cala mondrago (26)

Cala Llombards:

DSC_0763

cala llombards (15)

Cala Llombards

Północne wybrzeże to przede wszystkim zatoka Alcudia i długie, piaszczyste plaże. Do najbardziej lubianych miejscowości wypoczynkowych należą Can Picafort, Playa del Muro i Port d‘Alcudia.

Can Picafort to miejscowość spokojna, popularna wśród niemieckich turystów, zwłaszcza tych starszych. Plaża w Can Picafort jest wąska i długa, ciągnie się aż do Port d‘Alcudia. Przy plaży znajduje się promenada z licznymi restauracjami i sklepami, idealna do wieczornych spacerów.

Port d‘Alcudia to ulubione miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi, choćby ze względu na szeroką (30-120 metrów), kilkukilometrową piaszczystą plażę, która łagodnie schodzi do morza.

Jadąc dalej na zachód zobaczyć możemy malowniczą zatokę Pollenca. Miejscowość ta znana jest z kulturalnych wydarzeń, takich jak letnie festiwale i koncerty.

Jadąc dalej na północ warto zatrzymać się przy Formentor, czyli przy najbardziej na północ wysuniętym punkcie wyspy i jednocześnie najpiękniejszym tarasie widokowym Majorki. Formentor jest też nazywany przez mieszkańców wyspy El Punto de encuentro de los vientos, czyli miejsce spotkań wiatrów.

Na każdym z punktów widokowych (Punta de la Nao, Mirador del Mal Pas, Mirador d”es Colomera) rozpościera się przed nami niesamowity widok z wysokości około 300-metrowych klifów, który przez wielu nazywany jest esencją Majorki.

Formentor to jedno z miejsc, które naprawdę trzeba zobaczyć będąc na wyspie.

7 (195)

7 (181)

7 (194)

Po spacerach w Port d‘Alcudia, żeglowaniu w Puerto de Pollenca i podziwianiu widoków na Formentor, warto wybrać się jeszcze do Cala San Vicente. Jest to mała miejscowość ze śliczną plażą o intensywnym, turkusowym kolorze wody, Krystalicznie czyste wody Cala San Vicente otoczone są skałami pasma górskiego Sierra de Tramuntana.

W drodze do Cala San Vicente:

7 (133)

7 (108)

7 (107)

7 (119)

7 (143)

 

*Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa

You Might Also Like